Na obiekcie Stadion Miejski dnia 2024-05-25 15:30 odbył się mecz między Jagiellonia i Warta Poznań - końcowy wynik 3-0

W sobotnie popołudnie piłkarze Jagiellonii zaprezentowali dominujący występ na Stadionie Miejskim, pewnie pokonując Wartę Poznań 3:0. Już do przerwy gospodarze prowadzili trzema bramkami, co pozwoliło im skutecznie kontrolować przebieg spotkania w ramach 34. kolejki Ekstraklasy. To jedno z ważniejszych zwycięstw Jagiellonii w końcówce sezonu, które z pewnością zostanie zapamiętane przez kibiców.

Jagiellonia triumfuje nad Wartą Poznań w ostatniej kolejce Ekstraklasy

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Jagiellonią a Wartą Poznań. Gospodarze zdominowali rywalizację, strzelając trzy bramki już w pierwszej połowie i ostatecznie wygrywając 3-0. Mecz był pełen emocji, żółtych kartek i widowiskowych akcji, które z pewnością zachwyciły kibiców zgromadzonych na trybunach.

Przebieg meczu minuta po minucie

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 5. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Afimico Pululu zagrał idealne podanie do Néné, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Stadion Miejski eksplodował radością, a gospodarze poczuli wiatr w żaglach.

W 11. minucie było już 2-0. Tym razem to Bartosz Wdowik posłał precyzyjne podanie do Tarasa Romanczuka, który wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie. Warta Poznań była w szoku i miała problemy z odpowiedzią na agresywną grę Jagiellonii.

W 26. minucie Jagiellonia dobiła rywali. Damian Marczuk doskonale wyłożył piłkę do Jesúsa Imaza, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 3-0 dla gospodarzy, a kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. To była prawdziwa manifestacja siły Jagiellonii.

W 44. minucie Adam Zreľák z Warty Poznań zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Był to sygnał, że frustracja w drużynie gości zaczynała narastać. Warta miała problemy z opanowaniem agresywnej gry gospodarzy.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, ale emocji nie brakowało. W 60. minucie Mateusz Kupczak otrzymał żółtą kartkę za faul, a chwilę później, w 61. minucie, Adrián Diéguez z Jagiellonii również został ukarany żółtą kartką.

W 76. minucie Michal Sáček z Jagiellonii został napomniany żółtą kartką, a chwilę później, w 78. minucie, Stefan Savić z Warty Poznań dołączył do listy ukaranych zawodników. Atmosfera na boisku była napięta, a sędzia Paweł Raczkowski miał pełne ręce roboty.

W 84. minucie Aurelien Nguiamba z Jagiellonii zobaczył kolejną żółtą kartkę, co świadczyło o zaostrzeniu gry w końcowych minutach meczu. Jednak wynik nie uległ już zmianie, a Jagiellonia mogła cieszyć się z triumfu.

Końcowy gwizdek przyniósł ulgę gospodarzom, którzy pewnie zdominowali Wartę Poznań i zakończyli sezon z wysokim akcentem. Jagiellonia pokazała, że potrafi grać skutecznie i widowiskowo, a kibice mogą być dumni z postawy swojej drużyny.