Najlepszy oczyszczacz powietrza na sezon zimowy

Jeśli mieszkasz w mieście, prawdopodobnie każdej zimy doświadczasz negatywnych skutków zanieczyszczenia powietrza. Palenie w kominkach, piecach opalanych drewnem i innych źródłach ciepła w pomieszczeniach w połączeniu z niskimi temperaturami na zewnątrz powoduje wzrost zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, takich jak COV i PM2.5. Niezdrowe poziomy zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie, zwłaszcza jeśli masz astmę lub inne schorzenia układu oddechowego. Na szczęście odpowiedni oczyszczacz powietrza pomoże zneutralizować szkodliwe cząsteczki i zabezpieczy Twój dom przed unoszącymi się w powietrzu zarazkami. Utrzymywanie domu w dobrej wentylacji to także świetny sposób na utrzymanie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach na dystans w sezonie zimowym. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak poradzić sobie z tym problemem w domu.

Zainstaluj oczyszczacz powietrza HEPA

Oczyszczacze powietrza HEPA to specjalistyczne urządzenia do oczyszczania powietrza, które mają zdolność wychwytywania i usuwania cząstek tak małych jak 0,3 mikrona. To czyni je najbardziej skutecznym wyborem do neutralizacji zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, takich jak pyłki i alergeny roztoczy kurzu, zarodniki pleśni, sierść zwierząt domowych, a nawet dym. Większość oczyszczaczy powietrza HEPA jest skuteczna w usuwaniu COV, PM2.5 i innych substancji chemicznych, które powodują nieprzyjemne zapachy w Twoim domu.

Oczyszczacze powietrza HEPA mogą być również pomocne dla osób cierpiących na alergie, astmę i inne schorzenia układu oddechowego. Mogą one skutecznie zredukować ilość zarazków unoszących się w powietrzu, np. zapobiegając infekcjom i chorobom takim jak grypa. Oczyszczacze powietrza HEPA są wygodne w użyciu i mają kompaktową konstrukcję, która pasuje do każdego pomieszczenia.

Otwórz okna, gdy na zewnątrz jest ciepło

Zanieczyszczenia powietrza są często zatrzymywane przy ziemi przez niskie temperatury, więc możesz zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach otwierając wszystkie okna, gdy na zewnątrz jest ciepło. Pozwoli to na przepływ świeżego powietrza do środka i pomoże pozbyć się dwutlenku węgla, który pochodzi z Twojego ciała i źródeł wewnętrznych, takich jak gotowanie.

Cyrkulacja powietrza odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu czystego powietrza w pomieszczeniach. Możesz dodatkowo zwiększyć cyrkulację powietrza włączając wentylatory sufitowe lub używając wentylatora w całym domu. Pamiętaj o otwarciu okien podczas używania wentylatora, aby zapobiec wciąganiu do środka zanieczyszczeń z pomieszczeń.