Mecz Legia Warszawa vs Warta Poznań, wynik 2-2

W miniony piątek na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Legia Warszawa i Warta Poznań. Po pełnym emocji starciu, ostateczny rezultat to remis 2-2, pomimo prowadzenia Warty Poznań na przerwę 1-2. Spotkanie odbyło się w ramach 16. kolejki Ekstraklasy, przyciągając liczne grono kibiców.

Mecz pomiędzy drużynami: Legia Warszawa vs Warta Poznań

Wynik końcowy: 2-2

Wynik do przerwy: 1-2

Data i godzina meczu: 25 listopada 2023, godzina 19:00

Liga: Ekstraklasa

Kolejka: 16

Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Sędzia Główny: Damian Kos

Sprawozdanie z meczu

Witajcie na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego! Dziś odbył się mecz pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań, który zakończył się remisem 2-2, oferując kibicom emocjonujące widowisko.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie, kiedy to T. Přikryl z Warty Poznań umieścił piłkę w siatce, sprawiając, że goście objęli prowadzenie. Mecz nabierał tempa, a w 40. minucie M. Eppel podwyższył prowadzenie dla drużyny z Poznania, zmieniając wynik na 0-2.

Jednak Legia Warszawa nie zamierzała się poddać. W ostatnich chwilach pierwszej połowy Josué zdobył bramkę dla Gospodarzy, zmniejszając straty do 1-2 przed przerwą.

W drugiej połowie Legia Warszawa kontynuowała nacisk, a ich wysiłki zostały wynagrodzone, gdy E. Muçi w 63. minucie wyrównał wynik na 2-2. Bramka ta dała kibicom nadzieję na zwycięstwo.

Mecz nie był pozbawiony emocji, a żółte kartki leciały gęsto. Wśród gospodarzy Paweł Wszołek, Radovan Pankov, Josué, Bartosz Slisz i Jurgen Çelhaka otrzymali żółte kartki, podczas gdy Jakub Bartkowski, Stefan Savić i Adrian Lis z Warty Poznań również dostali upomnienia.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Ostatecznie, pomimo zażartej walki, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, co doprowadziło do podziału punktów.

Legia Warszawa zmierzy się następnie z Aston Villą, Zaglebiem Lubin oraz Koroną Kielce, natomiast Warta Poznań ma przed sobą mecze z Jagiellonią, ponownie z Jagiellonią oraz Pogonią Szczecin.